O nás

Občanské sdružení Poruba.NET vzniklo v roce 2005 sloučením několika provozovatelů přístupových bodů sítě CZFree.NET v Ostravě do jednoho právního subjektu.

Z provozních důvodů byla v roce 2007 založena společnost Telconet s.r.o., která postupně začala vypomáhat se správou sítě. Spustili jsme služby IPTV a VOIP telefonii, přičemž se nabídka televizních kanálů postupně rozrostla až na počet 142 a nabídka kanálů se stále obměňuje tak, aby vyhovovala našemu náročnému klientovi.

V roce 2015  byly převedeny veškeré servisní a provozní práce do společnosti Telconet s.r.o.

Páteřní trasy jsou provozovány pomocí optických kabelů rychlostí 1 a 10 Gbps.

Připojení do internetu je realizováno zálohovanými linkami 2x 10Gbps s připojením přímo na české servery NIX a zahraniční internetové páteřní servery, což umožňuje rychlé odezvy ze serverů po celém světě.

V roce 2016 došlo k akvizici firmy Kyklop system networks s.r.o. v Bílovci. Po velkých investicích do rozsáhlé sítě v Bílovci a okolí poskytujeme i zde naše služby IPTV a VOIP.

Na základě smlouvy uzavřené mezi zástupci společností TELCONET s.r.o. a Nej.cz s.r.o. přebírá společnost Nej.cz od 1. 9. 2018 aktivity spojené s provozem a distribucí elektronických datových služeb, současně převezmeme práva a povinnosti vyplývající z uzavřených smluv s koncovými zákazníky.

Se změnou poskytovatele se pro Vás nic nemění, nadále budete využívat stejné služby za stejnou cenu. Stejně tak zůstává i forma platby za tyto služby. O Vaši spokojenost se bude i nadále starat stejný tým zaměstnanců.
Vaše požadavky můžete nadále vyřizovat v klientském centru na Hlavní třídě 564/81 v Ostravě – Porubě, na telefonu 599 999 999 nebo 736 628 408 a emailu info@poruba.net.

Nevíte si rady s výběrem?

599 999 999

736 628 408

Nabízíme internet

  • Kvalitní připojení, většinou optickým kabelem
  • Žádný FUP ani limit na přenesená data
Více informací